KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13546267

nr 1354 6267

Emil Lindgren

(1866-1940), Sverige

Oljemålning, Åkerlandskap med två kvinnor, Signerad. Grisslehamn 1923. Olja på duk 63x78 cm

Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk målare.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 19 oktober 2020
kl 20:28:25

19/10 13:06:43 1      Vinnande bud

Emil Lindgren

Läs mer om Emil Lindgren